Sigorta tutucunun çalışma prensibi ve devre problemleri

May 31, 2022

hakkında en son şirket haberleri Sigorta tutucunun çalışma prensibi ve devre problemleri

Sigorta tutucu nasıl çalışır?Şimdi sigortanın çalışma prensibini ve devre gerilimi problemini anlayalım.

 

1. Sigortanın çalışma prensibi
Bir araba devresindeki birçok elektrikli cihaz, farklı renklerde kablolarla bağlanır.Sigortaların ve sigortaların rolünün devreleri (hatları) ve elektrikli ekipmanları korumak olduğu göz ardı edilemez.Bir araba sigortası, bir akım sigortasıdır.Devre akımı, sigortanın nominal akımının iki katını aştığında, devreyi korumak için birkaç saniye içinde sigortalanır.Otomotiv devre aşırı akım koruması ve endüstriyel ekipman aşırı akım korumasında yaygın olarak kullanılır.

2. Araba sigortası nedir?
Fuse bizim genel adımızdır ve resmi adı sigortadır.Araba sigortalarının kullanımı, ev sigortalarının kullanımına benzer.Devre akımı normal olduğunda ve anma akımını aştığında, sigorta bir devre koruma bariyeri haline gelir.Otomotiv sigortaları kabaca iki türe ayrılır: hızlı hareket eden sigortalar ve erime önleyici sigortalar.Otomobillerde yaygın olarak kullanılan sigortalar, yüksek akım sigortaları ile orta ve düşük akım sigortalarını içerir.Yaygın erişilebilir sigortalar, düşük ve orta akım sigortalarıdır.

Orta ve düşük akım sigortaları kabaca çip sigortalarına (otomatik sigorta kutuları dahil), geçmeli sigortalara, girdaplı sigortalara ve borulu sigorta kutularına ayrılabilir.Bu sigortalarda orta ATO veya küçük hızlı etkili sigortalar bulunur.

Chip sigortalar küçük akımlara, kısa darbe akımlarına, örneğin far devrelerine, arka cam donmasına vb. dayanabilir. Araç sigortalarının çalışma prensibi, sigortaların iki önemli çalışma parametresi vardır.Biri anma akımı, diğeri anma gerilimi.Kullanırken, devre akımına ve voltajına göre ilgili sigorta seçilmelidir.Yapısal olarak, genel araba sigortası bir eklenti tasarımı benimser ve sigortanın mühendislik plastik bir kabuğu, çinko veya bakır eriyik yapısı, bir metal eriyik ve bir pim bağlantısı vardır.Araba fişi sigortasının performans indeksi genellikle 2A~40A'dır ve sigorta değeri sigortanın üstünde işaretlenecektir.Sigorta atmışsa ve amper değeri tespit edilemiyorsa rengine göre de değerlendirilebilir.

Araba panosundaki sigortanın rengi için uluslararası standart: 2A gri, 3A mor, 4A kırmızı, 5A turuncu, 7,5A kahverengi, 10A kırmızı, 15A mavi, 20A sarı, 25A şeffaf ve renksiz, 30A yeşil ve 40A koyu turuncu .Farklı amperin büyüklüğü, renge bağlı olan renge bağlıdır.Araçta birçok parça ve elektronik cihaz bulunduğundan ve her cihazın bir sigortası olduğundan, gelecekteki bakım işlerinin rahatlığı için tasarımcı, her arabanın tasarımının başında kasa adı verilen tüm araba sigortalarını tek bir yerde tasarlayacaktır. .Genellikle bir arabanın iki kasası vardır, biri kuru motor bölmesidir ve arabanın motor kontrolörü, korna, cam yıkayıcı, ABS, farlar vb. gibi harici elektrikli cihazlarının sigortalarını idare eder: diğeri sol taraftadır. Sürücünün, camdaki kaldırma cihazı, hava yastıkları, elektrikli koltuklar, kaputlar vb. gibi araçtaki elektrikli ekipmanı yönetin.

hakkında en son şirket haberleri Sigorta tutucunun çalışma prensibi ve devre problemleri  0

3. Devre güvenliği ve anma gerilimi
Akım sigorta tipi sigortanın kullanımı sırasında iletken üzerinden akım geçtiğinde aralarında belirli bir direnç olacağı için iletkenin ısınması ve akım sigorta tutucusunun ürettiği ısının Q= ile uyumlu olması gerekir. 024T2RT.Bu formülde, iletkenden akım geçtiğinde, vücut 0.24 sabit ve 0 ısı olmak üzere yüklenir.

Enerji verildiğinde, kuru akım, normal çalışma akımındaki veya yük aşırı yük akımındaki akım sigorta tutucusunun sigortasının ürettiği ısı ve sigortanın ürettiği ısı, sigorta sıcaklığının yükselmesine neden olacaktır.Dış radyasyon yöntemi ve dış radyasyon yöntemi tarafından üretilen termal delikler yavaş yavaş dengeye ulaşır.

Erime işlemi sırasında, erime hızı erime hızına ayak uyduramaz, böylece erime sıcaklığı kademeli olarak artar, böylece erime sıcaklığı erimiş malzemenin erime noktasına ulaşır ve onu aşar.Ardından devrede ve insan vücudunda güvenlik bakımı yapmak için akımı kesin.

Bir akım sigortası kullanıldığında, akım sigorta tutucusunun elektriksel işlevi elektronik devreye seri olarak bağlanır.Genel olarak, direnç küçüktür.Normal çalışma koşulları altında sadece bir tele eşdeğerdir ve uzun süre stabil kalabilir.Güç kaynağı veya harici parazit altında, akım salındığında, iletim devresi de belirli bir aşırı yük aralığına sahip olmalıdır.Akım sigorta tutucusunda, devrede büyük bir aşırı yük akımı olduğunda, sigorta normal şekilde çalışabilir ve devrenin güvenliğini sağlamak için akımı koruyabilir.

Günlük kullanımda, mevcut sigorta tutucusu çok göze çarpmaz, ancak sigorta yoksa, araç, esas olarak ampuller, araba elektrik marşları, klimalar ve hoparlörlerin tümü sigorta koruması olduğundan, ruhsuz bir demir blok yığını haline gelecektir. cihazlar.Aksi takdirde, bir kez yüksek tel CLP, elektrikli haşlama kullanma olasılığı vardır.

Akım sigorta tutucusunun iki önemli parametresi vardır, biri anma akımı, diğeri ise anma gerilimidir.Kullanıldığında, sigortanın akımına ve voltajına göre ilgili sigorta seçilmelidir.Araç sigortaları yüksek, orta ve düşük sigortalar olarak ikiye ayrılır.Sıradan otomobillerde yaygın olarak kullanılan orta ve düşük akım sigortaları, orta ve alçak gerilim sigortalarıdır.Yaygın olarak kullanılan kontaklar, orta ve küçük hızlı füzyon fişli sigortalardır.

Araç sigorta tutucuları nispeten yaygındır.Genel olarak, araç orta ve alçak gerilim sigortaları, ara sigortalar, çatallı sigortalar, spiral sigortalar ve borulu sigortalar olarak ikiye ayrılır.Yaygın olarak kullanılan kontaklar, orta ve küçük hızlı füzyon fişli sigortalardır.

Bir araba sigorta tutucusundaki ilgili elektronikler çok basittir.Tipik olarak, sigorta kutusunun içindeki örnek şemalar, her bir sigortadan sorumlu elektroniği temsil eder.Kullanıldığında, karşılık gelen konum ancak şemayı sigortayla eşleştirerek bulunabilir.

Yukarıdaki "Sigorta Tutucu Çalışma Prensibi ve Devre Problemleri"nin tanıtımıdır.Sigorta tutucusu hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa lütfen üreticimizle iletişime geçin.