Sigortalar neden yüksek dirence sahip olmalıdır?

May 31, 2022

hakkında en son şirket haberleri Sigortalar neden yüksek dirence sahip olmalıdır?

Sigorta tutucusu esas olarak aşırı yük koruması içindir.Peki neden direncin büyük olması gerekiyor ve sigortanın direnç değeri var mı?Şimdi 6x30 sigorta tutucu üreticisi size kısaca anlatacak.

 

1. Sigortalar neden yüksek dirence sahiptir?
Sigorta, daha düşük dirençli ve sigorta adı verilen daha düşük bir erime noktasına sahip kurşun-antimon alaşımlı bir telden yapılmıştır.Voltaj sabit direnç karşılaştırması, ultra çalışma aralığını daha iyi tespit edebilir mikro akım direncinin sigortalanması için daha fazla akıma ihtiyacı vardır ve elektrikli cihazı sigortasız yakabilir.Bu ilkeler, akımı kontrol etmek ve akımın Q=IRT formülüne göre geçmesine izin vermek için mevcut termal etkili sigortayı kullanır. Direnç daha fazla ısı üretir ve daha kolay sigortalanır.Joule yasasıyla belli bir ilişkisi var ama hayatta işler o kadar basit değil.Sigorta ne büyük ne de çok küçük olmalıdır.Çok büyük olursa evdeki telleri kolayca yakacak ve hatta yangın çıkmasına neden olacaktır.Çok küçükse, kolayca kaynaşır ve gereksiz sorunlara neden olur.

Sigorta doğrudan tele bakabilir.Nedeni basit.Nominal akım tel ile aynıdır.Tel kesit alanı olarak kabul edilse bile, akım ne kadar iletkense sigorta o kadar akımlıdır.Aynı sigorta 0.023 ohm'luk bir dirence sahiptir ve aynı kesit alanına sahip telin önünde aynı akım ve gerilime sahiptir.Sıcaklık, aynı kesit alanına ve aynı voltaja sahip telden daha yüksek, akım sigortası aynı voltaja sahip, akım telden daha düşük, voltaj yok sayılıyor ve akım sigortanın sadece %2,3'ü kadar. dayanma sınırı.Sigorta, kabloya eşdeğerdir.20mA sigorta kabloya benzer ve sigorta ampule paralel olarak bağlanmıştır: akım sigortanın nominal akımından daha düşüktür, ampul sadece zayıf bir voltaja sahiptir ve akım (kısa devreye benzer) akımı sigortanın anma akımını aşıyor.Ampul açık ve sigorta atmış.

hakkında en son şirket haberleri Sigortalar neden yüksek dirence sahip olmalıdır?  0

2. Sigortanın direnç değeri var mı?
Sigortanın bir direnç değeri vardır.Aslında telin bile direnci vardır ama telin direnci çok küçüktür (iletkenin doğası).Genel devre hesaplamalarında, genellikle onu saymayız, ancak sigortanın direnci, eşit uzunluktaki telden açıkça daha büyüktür.Böylece koruma devresi rolünü oynayabilir.

Sigorta "5A 250V" ile işaretlenmiştir, bu da sigortanın izin verdiği maksimum akımın anma akımı olarak adlandırılan 5A olduğunu gösterir;geçmesine izin verilen maksimum voltaj, anma voltajı olarak adlandırılan 250V'dir.Akım veya voltaj anma değerini aşarsa sigorta atarak devreyi keserek cihazı korur (sigorta yoksa cihaz yanabilir).

Sigorta atıyor ve ilke Joule yasası.Joule Yasası: Bir iletkenden geçen akımın ürettiği ısı, akımın karesi ile orantılı, iletkenin direnci ile orantılı ve enerjilendiği süre ile orantılıdır.Joule yasasının matematiksel ifadesi: Q=I²Rt ve türetilen formüller Q=UIt ve Q=U²2/R×t'dir.Sigortadaki akımın yaptığı tüm iş ısı üretir, yani tüm elektrik enerjisi Q=W anında iç enerjiye dönüşür.Bu nedenle, I veya U nominal değerden büyük olduğunda, Q büyür, böylece sigorta zamanla ısıyı dağıtamaz ve aşırı ısınır ve sonunda sigortalanır.

Genel olarak, devre akımı veya voltajı nominal değeri aştığında, sigorta daha büyük bir akım veya voltaj değerinin geçmesine izin vererek kısa süreli aşırı çalışma durumuna izin verdiği için sigorta hemen atmayacaktır.Yani devrenin akımını veya voltajını anormal bulursanız yine hatayı düzeltme imkanınız var ama yanlışlıkla yapılan hatalar için (ana hattın kısa devre yapması gibi) sigortanın zamanı kalmayabilir. teli kaynatmak ve telin alev almasına neden olmak için.Önlem alın, pişman olma şansınız yok.

Yukarıdaki, "Sigortanın neden yüksek dirence sahip olduğu"nun tanıtımıdır.Sigorta tutucusu hakkında daha fazla ayrıntıya ihtiyacınız varsa, lütfen üreticimizle iletişime geçin.

hakkında en son şirket haberleri Sigortalar neden yüksek dirence sahip olmalıdır?  1hakkında en son şirket haberleri Sigortalar neden yüksek dirence sahip olmalıdır?  2