Araba sigorta tutucularının boyutları

May 31, 2022

hakkında en son şirket haberleri Araba sigorta tutucularının boyutları

Geleneksel araba sigorta tutucusunun boyutu nedir?Şimdi sigorta tutucu üreticisi bizim için araba sigorta tutucusunun geleneksel boyutunu kısaca açıklayacaktır.

 

1. Araba sigorta tutucusu
Araba sigortası tutucusu, araba sigortasının takılı olduğu koltuğu ifade eder.Araba sigorta tutucusu ayrılabilir: panele monte araba sigorta tutucusu;kurşun tipi araba sigorta tutucusu;araba sigorta klipsi.Panele monte araba sigorta tutucuları çoğunlukla araba amplifikatörleri, araba hoparlörleri, araba DVD'leri vb. gibi araba elektrikli cihazlarında kullanılır.

2. Sigorta tutucuların sınıflandırılması
Sigorta tutucular şu şekilde ayrılabilir: panel montajlı sigorta tutucu, PCB montajlı sigorta tutucu, kurşun sigorta tutucu ve araba sigorta tutucu;panel montajlı sigorta tutucusu (çoğunlukla güç amplifikatörü, DVD, hoparlörler, masaj koltukları ve diğer elektrikli ekipmanlar gibi elektrikli ekipmanlar için kullanılır);Kurşun sigorta tutucusu (küçük ev aletlerinin ve endüstriyel makine kablo demetinin bağlantısı için kullanılır);PCB sigorta tutucusu (küçük elektrikli ev aletleri kontrol panoları için kullanılır) ve sigorta klipsleri (küçük elektrikli ev aletleri kontrol panoları için kullanılır).Araba sigorta tutucuları, kurşun tipi araba sigorta tutucularına (çok amaçlı araba ve endüstriyel makine kablo demeti) ayrılabilir;panele monte araba sigorta tutucuları (araba amplifikatörleri, araba buzdolapları, araba DVD'leri vb. gibi araba elektrikli cihazlarında kullanılır) ve araba sigorta klipsleri.Sigorta tutucusu, dayanım akımı, dayanım gerilimi ve yangın derecesi gereksinimlerine sahiptir.Genel olarak, UL CSA VDE ROHS ve AB sertifikası gibi güvenlik yönetmeliklerini geçmesi gerekir.

Takılan sigortaların sınıflandırılmasına göre sigorta tutucusu ve sigorta tutucusu olarak ikiye ayrılabilir.

Malzemeye göre plastik sigorta tutucusu, bakalit sigorta tutucusu olarak ayrılabilir.

Çevre korumaya göre, çevre dostu sigorta tutucular ve çevre dostu olmayan sigorta tutucular olarak ikiye ayrılabilir.

Kurulum yöntemine göre: kurşun tipi sigorta kutusu ve devre tipi sigorta tutucusu, gösterge paneline monte sigorta tutucusu olarak ayrılabilir.

Araba sigortaları 1A, 2A, 3A, 4A, 5A-40A olarak üretilebilmekte ve farklı renklerde olabilmektedir.

Yaygın olarak kullanılan modeller (geçerli sigorta tüpü boyutu için): 5×20mm sigorta tutucusu, 6×30mm sigorta tutucusu;

Araba sigorta tutucuları (bağlantılı modeller için uygundur) vardır: küçük uç sigorta tutucu, orta uç sigorta tutucu ve büyük uç sigorta tutucu.

Yukarıdakiler yaygın olarak kullanılır.Sigorta tutucularının seçimi, esas olarak kurulum boyutuna, uygun sigorta tüpünün boyutuna, şekline ve performansına bağlı olarak kendi uygunluğuna bağlıdır.

hakkında en son şirket haberleri Araba sigorta tutucularının boyutları  0

 

3. Sigorta tutucusunun geliştirilmiş yapısı
Sigorta yuvasının geliştirilmiş yapısı, özellikle sigorta durumu ile sigorta yuvası ve sıfırlanabilir sigortanın değiştirilmesine gerek yoktur.Şunları içerir: birbiriyle bağlantılı birkaç vida deliğine sahip bir birinci iletken gövde, her vida deliği bir bitişik vidaya vidalanır;bir vida deliği ve birbiriyle bağlantılı bir yerleştirme deliği olan birkaç ikinci iletken gövde, her vida deliği bir bitişik vidaya vidalanır;birkaçı, bir elektriksel bağlantı modunda birinci iletken gövde ile her ikinci iletken gövde arasındaki sıfırlanabilir sigortaya bağlanır;bir üst taraf birinci iletken gövde 1 ile sabitlenmiştir. İki iletken gövdeli bir taban;tabanı kaplayan bir üst kapak;ve üst kapağa sabitlenmiş ve birinci iletken gövdeye bağlı birkaç ışık yayan bileşenle donatılmış bir devre kartı ve her ikinci iletken gövde bir elektrik bağlantısı oluşturur.

Dördüncüsü, geleneksel araba sigorta tutucusunun boyutu
Sigortanın boyutuna göre büyük sigorta tutucusu, orta sigorta tutucusu ve küçük sigorta tutucusu olarak ayrılabilir.

Araba sigortalarının birkaç renge bölündüğünü biliyor olabilirsiniz, bu nedenle şimdi aşağıdaki resim birçok renkten birkaçını göstermektedir.

Araba sigortalarının farklı akımları farklı renklere ayrılır ve sigortaların kalınlıkları da farklıdır.

Otomobil sigortalarının iki önemli çalışma parametresi vardır, biri anma akımıdır;diğeri anma gerilimidir.Kullanırken, devrenin akımına ve voltajına göre ilgili sigorta seçilmelidir.

Yapı açısından, genel araba sigortası bıçak tasarımını benimser.Araba sigortası, çinkodan yapılmış bir eriyik yapısı ile sarılmış bir mühendislik plastik kabuğuna sahiptir ve metal eriyik pimlere bağlanmıştır.

Beş, sigorta tutucu algılama yöntemi
Sigorta güvenlik standardı, minyatür sigortaların çoğu UL248 veya IEC127 sertifikasını almıştır, bu standart aşağıdaki içeriği şart koşar, nominal akım 1 saat boyunca üflemeden enerjilenir.

Nominal akımda enerji verildiğinde sıcaklık artışı.Nominal akımın iki katı geçmesi durumunda 1 dakika içinde sigortalanır.Nominal kesme kapasitesi eklendiğinde, sürekli olarak ark veya ateşleme oluşmayacaktır.

1. Sıcaklık ve voltaj testi: Sigortaya voltaj ve akım uygulamak için güç kaynağını kullanın.Sabit voltaj 220 volttur, akım 2 amperden beslenirken, 4-5 dakikada bir 2 amperlik aralıklarla 10 amper'e yükselir. Nominal akıma enerji verildiğinde sıcaklık yükselir.

2. Füzyon süresi testi: Nominal akımın ve diğer akım değerlerinin 2 katını kaydetmek ve gözlemlemek için bir kronometre kullanın, sigortaya kadar geçen süreyi ölçün ve nominal akımın 2 katı durumunda 1 dakika içinde sigortalayın ve daha önce fotoğraf çekin. ve sigorta durumundan sonra.

3. Sigorta numunesi testinde, ister nominal akımın 2 katı ister diğer akım değerlerini veriyor olsun, sigorta süresinin ortalaması için aynı özellikteki üç sigorta numunesi test edilir.

Yukarıdaki, "otomobil sigorta tutucusunun boyutu" nun tanıtımıdır.Sigorta tutucu hakkında daha detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa lütfen üreticimizle iletişime geçin.

hakkında en son şirket haberleri Araba sigorta tutucularının boyutları  1